25. března - 31. března 2020

26.03.2020 14:51
Předmět Učivo  25. - 31.3.
Čj

lv - Přepište daný text do literárních sešitů a naučte - Ústní lidová slovesnost.

jv - Doplněk - zapsat do školního sešitu (Pracovní sešit str. 37 + daná cvičení str. 37/ cv. 16,17 - pokuste se vypracovat, vzadu je klíč, oprav si do vypracovaného školního sešitu červenou propiskou, abych viděla, kolik máš chyb. Neboj se, za chybu se stydět nemusíš.).

ksv - Referát - (vyber si z daných autorů jednoho a vypracuj referát - Božena Němcová, Alois Jirásek, Karel Jaromír Erben - učebnice str. 170)

Tato práce je na 14 dní - je toho poměrně více.  Příští týden bude na stránkách školy stejné učivo. Rozvrhněte si učivo sami.

 

POZOR!!

Hned po příchodu do školy budou všichni žáci psát ze všeho daného učiva písemné práce. Je to učivo sedmého a osmého ročníku - žáci pouze opakují.

HOTOVOU  PRÁCI  POSÍLEJTE  NA  MŮJ  EMAIL!!!!!!

Do předmětu e-mailu uvádějte celé jméno a třídu, děkuji.

Stále jsem ještě od některých žáků nedostala vypracované úkoly!!!!!!

Ma Distanční výuka
Do sešitu nakreslit z učebnice obrázky: 70 str. 41 - květenství (hrozen, chocholík, okolík, úbor, bobule, malvice, tobolka, nažka) + příklady rostlin, které je mají, obr. 71 - Stavba květu, obr. 75 Opylení a oplození u krytosemenné rostliny, obr. 76 Květy jednopohlavné a oboupohlavné, obr. 77 samosprašnost a cizosprašnost. Učit se stonek, list po návratu do školy budeme psát!!!!Procvičujte probrané učivo na "ALFBOOKU" - výsledky vidím.
27.3. - na internetu na youtube si najdi   Dějiny udatného českého národa díl 46, 47 a 48 -  poslechem si zopakuješ zapsané látky. Dokonči Dějiny v obrazech a zašli mi je na můj email.
30.3. - v učebnici si přečti na stránce 115 a 116 goticku architekturu a napiš si poznámky do sešitu.
RJ 26.3. - opakuj časování sloves - uč. str. 45 a 46. Do školního sešitu opiš text v zeleném poli - uč. str. 41 cv. 4.9, ústně cv. 4.9 str. 41 a písemně pracovní sešit str. 31 cv. 19
31.3. -  ústně opakovat číslovky a písemně do školního sešitu opakuj azbuku podle pracovního sešitu lekce 1 - str. 5,6,7. Do školního sešitu napiš nejméně jednu stránku těchto písmen. Kdo stále ještě nezná písmena z lekce 1 píše více stránek !!!
Aj 

S.Pavlíková  https://anglicky-jazyk74.webnode.cz/  (podrobné info zaslány mailem)

1) UČ str.48/ a comic, cv.1 a cv.2
2) PS str.76/4.1 a 4.4, PS str.38/cv.1 a 2, 42/cv.2 a 3 
3) Pracuj se stránkami project fourth edition , unit 4

https://elt.oup.com/student/project/level2/unit4/?cc=cz&selLanguage=cs

Ze

S.Amerika-Osvojování S.Ameriky člověkem.Učebnice str.8-9.Severní Amerika-obyvatelstvo.Učebnice str.16-17.Procvičovat Ameriku na www.alfbook.cz .

Fy Hydraulická zařízení- výpisky uč. str. 102 - 104 + vzorec + řešený př. str. 103. Dobrovolné- vyrob model hydraulického zařízení- vyfoť, nebo natoč video a se stručným popisem- vysvětlením pošli na mou adresu.
Ov Vypracuj jídelníček zdravé výživy na týden.Odevzdat po návratu do školy.
Inf Referát na zadané téma - živočich, stát, herec s využitím textového editoru, grafického editoru, tabulkového editoru
a internetu.
Tv Individuální posilování.Vycházky do přírody.
Vv Náš domov - soustředíme se na estetickou stránku našeho bydlení - žití. Vytvoř jakékoliv umělecké dílo ( malba, kresba, socha, malba na zed':)) do svého pokojíčku. Vyfot' mi jak se ti to povedlo a pošli na můj mail: zbiraladela@centrum.cz
RJ  eva-kuhnova.estranky.cz/
Nj Moje rodina. Test (e-mail)
Hv Jakub Jan Ryba- vyhledat informace.
Pv Vysej si doma řeřichu nebo osení. Vyfoť a pošli na email: turynska@seznam.cz
Nj https://motejlkova-2zs.webnode.cz/