25. března - 31. března 2020

26.03.2020 15:02
Předmět Učivo  25. - 31.3.
Čj
JV: PS 1 17/7, 8 18/9 a, b, c
KSV: Úvaha: Co mi současná krize dala a co vzala
LV: Zhlédnout: https://www.youtube.com/watch?v=xp4_7tkrPCs&t=64s
Poté: https://www.youtube.com/watch?v=g-En58ABacA
Ma LINEÁRNÍ ROVNICE SE ZLOMKY. Dostanete email s přílohami a pokyny. Pokud ne, otevřete si "DUMY.cz" najděte" Lineární rovnice se zlomky a závorkami", musí to být z 2. ZŠ Dobříš. Projděte si pozorně tuto prezentaci a vypracujte - učebnice strana 94/4 a pracovní list cvičení 9  - výsledky: a)7, b) 4, c) -8, d) -3, e)1, f)-8. Chválím pracující v "ALF BOOK" - výsledky vidím. vera.benakova@2zsdobris.cz
Trávicí soustava - nová učebnice str. 65- 68, přečíst a udělat výpisky. Těm, kteří mi poslali vypracované úkoly na e-mail, pošlu prezentaci s trávicí soustavou a prezentaci na opakování oběhové soustavy (Odpovědi  mi pošlete e-mailem). Procvičujte probrané učivo (oběhovou soustavu) na "ALFBOOKU" - výsledky vidím.
eva-kuhnova.estranky.cz/
Rj I. Dušková - učivo 23. - 26. 3.:

Uč: str. 106 - ÚSTNĚ:  II. časování "chodit" - naučit se zelenou tabulku, str. 108 cv. 4.3 - přečíst, odpovědět, cv. 4.4 - Co k čemu patří? (levý, pravý sloupec)
PS: str. 60 - PÍSEMNĚ: cv.: 10 b) - podle str. 106 - "chodit"
Využívejte slovníček v PS a na internetu Seznam.cz  - Slovník, kde najdete i zvukovou podobu hledaných pojmů, když kliknete na slova níže. Co se týče technické stránky - vyhledávání na netu, troufnu si říct, že vám toto nebude činit potíže :-).
Slovíčka ze 7. lekce - opakování:
Aj  Kateřina Křivonosková : učivo 25.3 - 8..4. Pracovní sešit: It's next to the police station - cv.1/str.36 - naučit nazp.předložkové vazby , zapsat do slovníčku a přeložit bubliny celé., .cv.2,3,4 str.36,37 - vypracovat. str.38 naučit číst a přeložit.Vypracovat cvičení až do str43. str. 77 slovíčka 4A,4 B,4C,4D. Učebnice str.46 - pročíst, přeložit a doplnit do slovníčku vazby s předložkou,které v pr.sešitě nebyly.Nastudovat str.47. Číst a překlad str.48,str.49 - tabulku cv.3a a doplnit z přečteného textu -body, -thing. Do English grammar 3b. Prostudovat str. 50 -51. Zaslání a dotazy:katerina.krivonoskova@2zsdobris Všechny vás zdravím.

L. Jindráková - https://anglictina-2zs.webnode.cz/a8-roc
Rj eva-kuhnova.estranky.cz/
Ze

SVĚTOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ, JÁDROVÉ A PERIFERNÍ OBLASTI - učebnice strana 26 - 29 + vypsat krátké poznámky. Chválím ty, kdo pracují na "ALF BOOK" - jak jste úspěšní vidím. Čekejte email s prezentací. vera.benakova@2zsdobris.cz

Fy Ohmův zákon- procvičování na Alfbook. Reostat- výpisky str. 154 - 156 (schem. značka, užití 1,2)
Che Učebnice str. 35 přečíst a výpisky:uhlík, síra a fosfor. Těm, kteří se mnou již komunikovali e-mailem, se pokusím poslat na tyto prvky prezentaci a mohou si poznámky udělat z ní. Procvičujte stavbu atomu na "ALFBOOKU" - výsledky vidím.
Ov https://motejlkova-2zs.webnode.cz/
Tv https://www.youtube.com/watch?v=A3YjZhnF2fk , https://www.youtube.com/watch?v=c64_s5zvR3s ..indiánský běh v přírodě (střídání běhu a chůze) 
Vv Mapování - tvorba vlastní mapy. Nakresli pastelkami vlastní mapu svého okolí. Zakresluj sousedy, domky, rybníky, krmelce, obchody,silnice...inspirace zde https://cz.depositphotos.com/vector-images/kreslen%C3%A1-mapa.html  Vyfotografuj a pošli mi na mail: zbiraladela@centrum.cz
Hv Poslech populární hudby
Pv Asijská kuchyně: vyhledání informací o dané kuchyni ( referát na A4, písmo vel.12) nebo uvařit jakékoliv asijské jídlo podle kuchařky, internetu. Pomoc rodičů je možná. Skupina A.Zbíral pošle text nebo fotku výsledku na mail: zbiraladela@centrum.cz

Velikonoce - vypracuj referát  ( proč slavíme, zvyky u nás), pošli na email: turynska@seznam.cz
 
Nj https://motejlkova-2zs.webnode.cz/