"Bez práce nejsou koláče"

20.02.2019 06:32

Bez práce nejsou koláče ….

…. a předškoláci už vědí, že nejsou ani housky, šaty a nebo třeba kniha. V minulých dvou týdnech se učili o povolání a práci dospělých. A  vyzkoušeli si toho opravdu hodně.

Zkoušeli stavět zeď jako zedníci, natahovat domem elektircké kabely jako elektrikáři a sestavit a opravit „stroj“, jako správní mechanici.

Poznali, jak těžké je vymyslet příběh do knížky, složit písničku, z keramické hlíny vytvořit hrnek nebo vytvořit hezký šperk.

Vědí, že lékař musí opravdu velmi dobře znát vše o lidském těle a lékárník se vyzná ve správných počtech, vážení a měření, vědí, že bez fármářů a zemědělců  by kuchař neměl z čeho vařit a vědí, že bez chovatelů by  řezník neměl na prodej žádné maso.  Už znají rozdíly mezi povoláními tkalce, přadleny a švadleny.

Asi nejméně děti zaujalo povolání zpěváků a naopak nejvíce je bavila pekařína – zadělávání těsta, čekání na to, až řádně vykyne a pletení housek. Ty se dětem opravdu moc povedly.

Aby děti usnadnily pošťákům (ale také záchranářům) jejich práci,  naučily se svou adresu a aby ševci nemuseli šít boty se suchými zipy, naučili se všichni vázat kličky.

Za poctivou práci a velikou píli si všechny děti zaslouží  pochvalu.

 

Fotogalerie: "Bez práce nejsou koláče"