Květen a červen 2018

27.05.2018 18:08

Milí přátelé knihovny,

posílám pár tipů na dnešek, weekend a příští týden:

 

DNY HER V KNIHOVNĚ – pondělí 28.5. - pátek 1.6.

V čase výpůjční doby oddělení pro děti jsme přichystali různé deskové hry – přijďte si zahrát, naučíme vás pravidla.

 

TÝDEN PRO DĚTI – pátek 1. - neděle 10.6.

Po roce znovu „hledačka“ ve dvou verzích – pro menší děti a pro teenagery. Vyzvedněte si v knihovně herní plán, obejděte stanoviště, splňte úkoly a vyhrajte pěkné ceny!

 

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR S ANGLIČTINOU – pondělí 13. - pátek 17.8.

Nedostali jste se letos na náš letní Minitábor s knihou? Máme pro vás novinku: týdenní příměstský tábor pro děti od 9 do 15 let pod vedením skvělé lektorky Jarmily Hájkové. Děti si zde budou hrát s angličtinou, obohatí si slovní zásobu, ale také si rozšíří tábornické dovednosti. Každodenním doplňkem intelektuálních činností budou vycházky, výlety a sportovní hry. Program je od 9 do 17 hodin, přicházet však mohou děti již od 7 hodin ráno. Cena zahrnující program, pojištění, materiály, obědy a svačiny je 3 500,-Kč. Kapacita omezena na 15 dětí, hlaste se co nejdříve! Přihlášky na www.knihovnadobris.cz a v knihovně.

 

A co jinde (kromě dnešní Noci kostelů se zajímavým programem v obou dobříšských kostelech):
 

ZAHRADA U ČÁPA - brigáda v sobotu 26. 5. v 8:30

V Budínku vzniká projekt, propojující děti, sociální podnikání a pěstování regionálních potravin. Jedním z cílů Zahrady u ČÁPA je začlenění osob se zdravotním postižením do společnosti, a to prostřednictvím společensky prospěšného pracovního uplatnění v sociálním podnikání formou šetrného zemědělství. Dalším cílem je nabídnout v regionu kvalitní potraviny pěstované s láskou v blízké přírodě a vymanit část půdy z vlivu průmyslového zemědělství – oživit zemědělskou půdu a biodiverzitu v regionu.

Přijďte pomoci na brigádu na Zahradu u ČÁPA.

Postupně se dokončují stavební práce v objektu a je možné začít pracovat na úpravách dvora a zahrady, vítána je pomoc s úklidem, vozením zeminy, bouráním části starého oplocení atd.

Více info: Michaela Sarnovská, 776 26 85 89 , www.dccap.cz, obecně prospěšná společnost ČAP

 

Vesmír je nastavené zrcadlo - sobota 26. 5 od 18:00 do 20:00 v Čajovně Dobříš

Jak s námi VESMÍR neustále komunikuje a posílá nám vzkazy prostřednictvím lidí, opakujících se situací, obrazů, opakujících se čísel, času na hodinách, nápisů a symbolů... Přednáší Jana Štrausová, více info: www.janaterapie.cz ,  606 847 486. Vstupné: 300 Kč