Listopad 2017

17.11.2017 22:22

ZE SRDCE EVROPY DO SANTIAGA DE COMPOSTELA – čtvrtek 16.11. od 17.00

Do Santiaga de Compostela se každoročně vydává přes sto tisíc poutníků a někteří tam jdou třeba i mnoho měsíců. Proč to udělal Patrik Kotrba a co mu jeho pouť přinesla, to se od něj dozvíte na přednášce Malé dobříšské univerzity. A pozor: přijede s kytárou! Vstupné 70,-Kč, káva/čaj v ceně.

 

Kromě toho až do neděle u nás můžete získat věčnou slávu a dary:

 

Týden poezie: POČMÁREJ SI SVOU KNIHOVNU – 13. - 19.11.

Stát se básníkem není zas tak těžké! Stačí jedno originální dvouverší a dostanete od nás placku ze speciální edice a knihu – novou či bazarovou, jakou si vyberete. Letos jsme připravili výzvu v mírně záškodnickém duchu: požádejte u výpůjčního pultu o speciální fix a napište svůj výtvor na jakýkoli skleněný povrch v knihovně: okno, dveře, zrcadlo... Je jen na vás, zda se spokojíte se dvěma řádky nebo se pochlubíte světu s celou vlastní poémou. A pár pěkných kousků už tu máme, přijďte si je přečíst...

 

A již příští sobotu Vás zveme na

DEN PRO DÍTĚ S KNIHOU – sobota 25.11. od 16.00

Inspirace pro Ježíška, rodiče i děti: v krátké prezentaci vás seznámíme s vybranými novinkami na předvánočním trhu a jako doprovodný program vám nabídneme hudbu, scénické čtení, výtvarnou dílnu, aukci dětských obrázků a na závěr – konečně – domácí občerstvení a bohatou TOMBOLU, ve které vyhrává zaručeně každý! Dětské knihy bude možno během programu zakoupit.

 

A co jinde:

 

ZÁVISLOST DĚTÍ NA ELEKTRONICE – čtvrtek 23.11. od 18.30 v ZŠ Trnka

Beseda s PhDr. L.Hulanovou, školní psycholožkou z Radotína, dříve konzultantkou Linky důvěry Dětského krizového centra.

 

ZRNÍ – pátek 24.11.od 20.30 v KD Dobříš

Pozor, velký posun: Zrní přestává zrnit a začíná jiskřit! Jejich nové album JISKŘÍCÍ se již dočkalo velmi příznivých recenzí. Vstupné 220,-Kč (v předprodeji 180,-).

 

Milí přátelé knihovny, těšíme se na Vás zítra i jindy a pozor, nezapomeňte:

V PÁTEK 17.LISTOPADU JE KNIHOVNA ZAVŘENA!

 

Za všechny z knihovny srdečně zdraví

Romana Bodorová