Listopad

17.11.2013 21:06

V listopadu jsme si nejen zopakovali, ale i poznávali mnohé nové o našem těle, o hygieně, jídle.

 Děti si přinesly letáky s nabídkou rozličných potravin a každý vyrobil plakát s těmi  potravinami, které má rád. Povídali jsme si o jídle, které nám chutná, o jídle, které by se v našem jídelníčku mělo objevovat pravidelně a které ne moc často a proč.
Dozvěděli se také, jak se nazývají části lidského těla a ve skupinách si postupně dokreslovali postavu panáčka a panenky. Při hře Hlava, ramena, kolena, palce si navíc ještě vyzkoušeli, že zpívat, ukázat správnou část těla a k tomu se nesplést, je zatím ještě trochu těžké, ale zábavné. 
A znovu jsme se věnovali péči o naše zoubky. Pohádka Kaz a Bubu všem znovu připomněla, že přílišné mlsání není dobré a návštěvy u zubaře se nemusíme tolik bát.
Tak jako návštěv u paní doktorky, když přijde nemoc, např.angína, kašel a co dělat, když musíme zůstat v postýlce. 
Tomuto tématu jsme se věnovali po celý týden.
 
Poprvé jsme společně zavítali do Městské knihovny. Pro většinu dětí to byla vůbec první návštěva. Paní knihovnice děti seznámila nejen s prostorem dětského oddělení, ale prošla s nimi i oddělení pro dospělé a celým zázemím. 
Téma posezení bylo kamarádství, přátelství. Děti se pozorně zaposlouchaly do příběhu a poté odpovídaly na otázky. Všichni se shodli, že je prima mít kamaráda.
 
Další pohádka, kterou jsme s našimi kamarády z mateřské školky viděli, byla známá, Perníková chaloupka. Velkým překvapením byly loutky a krásné malé loutkové divadlo, vše ze dřeva. Děti si mohly na závěr zkusit loutky vodit a zblízka viděly, jak se divadýlko po částech rozkládá.
Následující den jsme si pohádku ve škole zahráli, skládali puzzle, dokreslili vlastní ilustraci, poslechli si jinou verzi této pohádky a ukázali si ji v knížce Povídám pohádku. 
 
Podzim je doba pouštění draků. Ti naši nelétají, ale každé ráno nás vítají.
 

Fotogalerie: