Pěnkavův dvůr Takonín - exkurze 2.C

06.12.2017 20:50

Žáci 2.C navštívili statek se starými českými pohádkami, jezdeckým a kejklířským vystoupením, pohádkovými expozicemi, zkoušením starých řemesel a výstavou pohádkových bytostí a strašidel Ivany Pěnkavové.

Po příjezdu na ně již u autobusu čekali čert a husar, kteří je doprovázeli celým programem. Husar uvítal dětské diváky na koni a s šavlí, jak se na vojáka sluší.

První kroky vedly do stodoly, kde žáci zhlédli pohádku s ukázkou žonglování s míčky, diabolem, či světelnými kameny. Poté si čertíci rozdělili žáky na skupiny a společně se vydali k jednotlivým dílničkám.

V první dílně jsme se dověděli o tom, jaké peří se dává do peřin, a zkusili jsme si na vlastní kůži, jaké to je drát peří. Ve druhé dílničce nám Lucifer vyprávěl o tradicích a zvycích, které se drží a držely v Čechách. Ukázal nám věšení stromečku špičkou vzhůru, či Lucii v bílém hábitu. Ve třetí dílničce jsme se pořádně zapotili, protože řezání pilou břichatkou není vůbec jednoduché. Děti si vyzkoušely, že není ani třeba velká síla, jako spíše synchronizace a týmová spolupráce.

Na závěr jsme navštívili čertí babičku, která nás pohostila teplým čajem a pomohli jsme jí složit obrázky, které malí, neposední čertíci rozházeli. Všichni se k nám chovali velmi mile a čertík Lucifírek se s námi loučil slovy: „Ahoj kamarádi“.  Určitě se na Pěnkavův Dvůr opět někdy vypravíme. A co vy?

Mgr. Lenka Cvrčková, třídní učitelka

Fotogalerie: Pěnkavův dvůr - Takonín - exkurze 2.C