Předškoláci se loučí se školou vítězstvím

18.06.2019 20:57

Ač se to může zdát podivné, ze všeho nejvíce si předškoláci z naší školy rádi „čtou“. V podstatě v každé volné chvilce vezmou do ruky časopis nebo knihu a podle obrázků a své fantazie si skládají příběhy. Rádi si o nich pak vypráví.

A tak se stalo, že se i oni zapojili do Dnů dětského čtení. Úkolem bylo „někomu“ předčítat a dát o tom vědět fotografií, prezentací nebo videem. To všechno jsme udělali - předčítali jsme pohádku O veliké řepě čtvrťákům, natočili o tom krátké video a z fotografií vznikla prezentace.  

Bednu plnou knih pro vítěze jsme sice nezískali, ale záložky jako cenu útěchy ano. Snad nám je pošťák stihne donést, než začnou prázdniny.

Nesmířili jsme se s tím, že bychom nevyhráli a přihlásili jsme se do pátrací soutěže Městské knihovny Dobříš. Začali jsme v knihovně, početli si, vyzvedli si herní plán a dali jsme se do pátrání po zajímavých místech Dobříše.

A tentokrát to vyšlo. Vyhráli jsme zvláštní cenu, pro kterou si ve čtvrtek máme do knihovny dojít. Už se moc těšíme. Přejeme krásné prázdniny se spoustou sluníčka a hezkých knížek.

 

                                              Klára Sudová a předškoláci

 

Fotogalerie: