Šesťáci v Národním divadle

04.12.2017 19:11

Dne 4.12.2017 se vydali žáci VI.A a VI.C poprvé do skutečného"velkého" divadla. Jejich cílem byla Nová scéna Národního divadla v Praze - divadelní budova z roku 1983, divadelní scéna se specifickou dramaturgií. Zhlédli zde představení souboru Laterny magiky "Vidím - nevidím",které připravila filmová režisérka a animátorka Maria Procházková. Ve svém scénáři se volně inspirovala dětskou knihou Ivy Procházkové "Pět minut před večeří".
 Představení vypráví příběh holčičky Agátky (kterou hraje omiletá Eliška), která když se narodila, neviděla, a tak svět kolem sebe objevovala především hmatem a sluchem. Pomocí projekcí nám dala nahlédnout do svých fantazií a představ. Její maminkou byla v příběhu známá herečka Linda Rybová.

 

Důmyslné projekce, prvky černého divadla, práce s hranicí světla a tmy a příjemná hudba Marka Doubravy z představení učinily jedinečný divácký zážitek. Dojem z divadla dotvářelo také příjemné prostředí a "divadelní oblečení" všech, kdo jsme se zúčastnili.

Po skončení představení jsme využili také doprovodný program Seznamte se, Laterna, ve kterém jsme viděli ukázky principů Laterny magiky.

 

Fotogalerie: Šesťáci v Národním divadle