eTwinning

 

Od roku 2014 je naše škola zapojena do aktivity eTwinning, která podporuje spolupráci evropských škol postavenou na používání informačních a komunikačních technologií. Hlavním místem pro setkávání a spolupráci je eTwinningový portál www.etwinning.net a koordinátorkou aktivit v naší škole je Lucie Jindráková, M.B.A, která koordinuje schválené projekty. 

    Aktivita eTwinning je iniciovaná Evropskou komisí a je do ní k dnešnímu dni zapojeno přes 290 000  učitelů z více než 135 000 škol, které společně pracují v různých vzdělávacích projektech na portále www.etwinning.net.

Školní rok 2019 - 2020

 

 

PROJEKTY uskutečněné v letech 2016 - 2019

Projekt - Discovering a New Island

https://twinspace.etwinning.net/70461/home

Zažádali jsme o Quality label našeho projektu. Na Slovensku a v Litvě už oceněn byl.  

link na náš web: 
https://twinspace.etwinning.net/70461/home

1. eTwinningový projekt s názvem „Connection without borders“

2. Projekt Děti dětem - Halloween 2017 - děti VI. C, VI. AB, III. C a přípravná třída.

3. eTwinningový projekt s názvem: "Food Box Twinning" .

4. Projekt s názvem "One year - two countries - many friends" společně s Cristina  Arnau Villa, IES GUILLEM DE BERGUEDÀ, Spain. 

    Projektu se účastní žáci VI.D po celý školní rok.

5. Koordinátorka školy nás přihlásila do projektománie = projekt v rámci EU, který se týká probíhajících projektů.

    Odkaz: https://www.etwinning.cz/projektomanie/zapojene-skoly-do-projektomanie/

6. Projekt s názvem "Adventures in my town" společně s Nelli Kuldmaa Kohtla-Järve Tammiku Põhikool, Estonia.

Vizitka města vytvořená žáky VI.D 

https://youtu.be/uclP-vtQ6ts

 Vánoční putování (prosinec 2016) - výstupy z eTwinningového projektu.

Videoukázku najdete ZDE.

 

PROJEKTY uskutečněné v letech 2014 - červen 2016

1.Projekt "Bear on tour" - třída VI. C. 

V rámci tohoto projektu se naši studenti setkávali s dalšími účastníky, kteří pocházeli z různých koutů Evropy (jsou to Belgie, Španělsko, Polsko, Velká Británie, Německo, Francie, Norsko, Portugalsko, Rumunsko, Turecko, Chorvatsko, Slovinsko). Cílem projektu bylo nenásilnou a hravou formou seznámit ostatní partnery s pomocí našeho maskota (malého medvídka) s místem, kde žijeme, jeho historií, přítomností a krásami, které nám skýtá. Navzájem jsme si představili naše vesnice a města a potom jako další krok Českou republiku. Studenti objevovali naše města a země a společně pak vytvořili ucelenou digitální knihu. Během projektu se děti naučily spolupráci se zahraničními kolegy, komunikovali s nimi a sdílelit své objevy a výstupy. Cílem bylo poznání dalších obyvatel Evropy, jejich zvyků a míst, kde žijí. K tomu aby projektem zdárně prošli, používali veškerou dostupnou techniku, takže se děti zdokonalily jak v anglickém jazyce, tak i ve tvůrčích oblastech jako je fotografie, kreativní psaní a techniky, ale také třeba v animaci filmů.

https://twinspace.etwinning.net/5406/home

https://youtu.be/Hg2GUbiJe7k

2. Hrajeme si s e-Twinningem

Komunita evropských škol oslavila e-Twinning 10 let od svého založení -III.A, IV.B.

Soutěž měla 10 kol a cílem každého kola bylo dosažení odznáčku po splnění daného úkolu.

https://youtu.be/Oi1RKHAZaww

https://www.youtube.com/watch?v=AnFXe9_-oag

3. Projekt " Let your dream"-III.A

- dostali jsme možnost spolupracovat se školou v Itálii a Polsku.

https://twinspace.etwinning.net/5850/home

Let your dream – náš projekt jsme zakončili v rámci mezinárodního dne rodin 15. května 2015. Užili jsme si společně jedno dopoledne, pouštěli draky a hráli hry. Jsme rádi, že jsme mohli být součástí tohoto projektu a zkusili, jaké to je spolupracovat se zahraničními školami a partnery.

 

4. Moja prvá kniha plná vitamínov- My first book of vitamins - IV.A

Několik slov o projektu: Pomocí maskota - "Vitamínka", kterého si sami vyrobíme, se děti seznámí s potravinami, surovinami, jejichž spotřeba je více či méně zdravá. Chceme podpořit využití interaktivních a zážitkových metod učení, které pomůže dětem pochopit význam důležitosti správné výživy.

https://twinspace.etwinning.net/9344 

5. The Magic of Books – "Books are a uniquely portable magic” Stephen King.

Několik slov o projektu - Jsme přesvědčeni, že čtení pro radost je jedním z nejlepších způsobů jak umožnit dítěti zlepšit svůj výkon nejen ve škole://youtu.be/GmFW1lcE6DQ ale i běžném životě. V našem projektu chceme prozkoumat svět knih a společně sdílet naše oblíbené knihy. Děti budou vedeny k tomu, aby dál četly, rozvíjely své čtenářské dovednost a předaly tak dál poselství a poklady ukryté v knihách.

https://twinspace.etwinning.net/12639

6. I am proud of my living place -VII.C

Několik slov o projektu: Projekt je vytvořen na podporu a prezentaci měst a míst studentů, ve kterých žijí. Budeme poznávat jejich historii, školy, které navštěvujeme, zajímavá místa a lidi, kulturu atd.). Tento projekt se týká především malých měst a vesnic. Díky filmu, obrázkům a jejich popisům chceme přilákat pozornost a držet se hesla, že „co je malé, je krásné!"

https://twinspace.etwinning.net/12414

7. A snapshot of us - IX.B

Několik slov o projektu: Studenti by měli každý měsíc pořídit několik fotek dle zadání (každý měsíc se řeší nějaké jiné téma). Tato akce se může skládat z jednoho nebo více obrázků (čím více, tím lépe!). V případě, že je více obrázků, zpracujeme je pomocí některých programů do skupin, programy např.: Calameo, Kizoa, Smilebox, ppt, padlet, Animoto, Prezi. Pod každým obrázkem budou muset vysvětlit, co to je, kdy byl snímek pořízen, proč je pro ně důležitý tak, aby si mohli procvičit svou angličtinu. Budeme také pořádat soutěže (o nejlepší film,o nejlepší speciální efekty, atd ...). Cílem je motivovat studenty a dát jim alespoň malou cenu. Vytvoříme si fórum, kam budeme vkládat své komentáře.

https://twinspace.etwinning.net/10029/home

 

eTwinning

Spolupráce Děčín - Dobříš

06.06.2017 07:08
Akce žáků 6.D - spolupráce s ZŠ Děčín v rámci eTwinningového projektu. Koordinátor celé akce L. Jindráková, M.B.A. https://youtu.be/QnTSr5qVwIQ