
Výlet do zoo v Hluboké nad Vltavou
Ve čtvrtek 8. 6. 2023 se třídy V. D a V. B vydaly na dlouho plánovaný výlet do Zoo Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Třídy se sešly v 7:30 před školou a okolo 7:40 vyjely vstříc dobrodružství. Asi po dvou hodinách cesty jsme zastavili ve vesničce Zbudov, která je centrem selského baroka. Pobyli jsme tam asi čtvrt hodiny a poté jsme pokračovali v cestě za zvířátky. Zhruba za půl hodiny jsme dorazili do naší cílové destinace. Po zakoupení vstupenek jsme pospíchali na náš objednaný program o netopýrech, V. B zatím měla rozchod, program měla až po nás. Na programu jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací, například, že na světě je 1250 druhů netopýrů. V rámci přednášky byla uvedena i ukázka krmení netopýra rezavého, který je v záchranné stanici již 8 let. Po úvahách zoufalých učitelek vyhlásily učitelky rozchod. Měli jsme cca 2 hodiny na prohlídku zoo a zakoupení suvenýrů či jídla. Jako první jsme šli zkontrolovat naši tukovou hodnotu tím, že jsme zjistili, kterému zvířeti se nejvíce podobáme. Šli jsme si koupit zmrzlinu a naneštěstí hned poté začalo pršet, ale počasí nás nezastavilo a pokračovali jsme dále směrem k vlčímu výběhu. Nakrmili jsme kachny v přilehlém Munickém rybníku za pouhých 5 Kč a také kozy za 10 Kč. Z chodníku nad rybníkem jsme viděli zámek Hluboká nad Vltavou. Nejvíc se nám líbily vydry říční a tygři ussurijští. Ve 13:25 jsme měli sraz s učitelkami a okolo 13:45 jsme vyjeli zpátky směrem do školy a po vystoupení z autobusu se všechny děti odebraly domů. Výlet se nám všem moc líbil.
Marie Kokešová a Jana Šímová, žákyně třídy V. D





